601 519 519     info@mycka-liberec.cz Denně od 8:00 - 16:00, Víkendy a svátky po dohoděTechnologické postupy

Ruční způsob je nesporně nejšetrnější čištění a umývání automobilů. Už při základním mytí je Vaše auto nejen důkladně očištěno, ale rovněž je dodána základní ochrana laku před vnějšími vlivy. V případě, že vozidlo pravidelně nemyjete, vytváří se na něm souvislá vrstva silničního spadu, která váže vodu a karoserii velmi ubližuje.Kvalitní ruční mytí

Ruční způsob je nesporně nejšetrnější čištění a umývání automobilů. Už při základním mytí je Vaše auto nejen důkladně očištěno, ale rovněž je dodána základní ochrana laku před vnějšími vlivy. Tento způsob mytí nenahradí žádné technologie dnešní doby, přestože jsou velmi vyspělé. V případě, že vozidlo pravidelně nemyjete, vytváří se na něm souvislá vrstva silničního spadu, která váže vodu a karoserii velmi ubližuje. Kvalita ručního mytí je stoprocentní a nedá se srovnávat s žádnou jinou technologií.

Používáme vysoce kvalitní kosmetiku SONAX. Pokud žádáte špičkovou kvalitu, máme pro Vás připraveny produkty švýcarské autokosmetiky SWISSVAX. Těmito produkty jsou ošetřeny největší automobilové skvosty světa jako třeba Bugatti Royale nebo prototyp Bugatti Veyron ve francouzském národním muzeu Schlumpf. Motto této značky, kterou doporučuje i Rolls Royce zní „Tak se pečuje o sny"

Veškeré činnosti na Vašem voze provádí profesionálně vyškolený tým. Abychom mohli plně uspokojit stále se zvyšující nároky klientů, neustále investujeme do vzdělávání našich zaměstnanců.

Profesionální vybavení

Při mytí je nejdůležitější vozidlo řádně zbavit nečistoty, jinak můžeme trvale poškodit lak. Náš výběr produktů a metod je velmi důležitý, jelikož potřebujeme být schopni jemně zvednout špínu z povrchu, aniž bychom poškodili povrch nebo zničili sealanty či voskovou protekci. Používáme kvalitní mycí houby z přírodní vlny jako náhradu za tradiční pěnové houby spolu s profesionálními čistícími utěrkami. Přírodní vlna dokáže do struktury vláken absorbovat nečistoty při mytí a šetrně špínu nadzvednout z povrchu a odvést pryč.

Jestliže se ptáte, proč je pěnová houba tak nevhodná pro mycí proces, dovolte nám osvětlení problému. Pěnová mycí houba nedokáže do své struktury absorbovat nečistoty, tudíž je nedokáže nadzvednout a bezpečně odvést pryč z povrchu, který právě myjete. Místo toho se částečky nečistot zachytí na kontaktní straně houby a pohybem po povrchu vozu tyto částečky vytvářejí jemné škrábance, které časem způsobí závažnější poškození laku. To může vést až k oxidaci a zvětrávání laku při nedostatečné údržbě vozu. Nejvíce rizikové období jsou zimní měsíce. Směs soli, drobných kamínků a prachu, při použití pěnové houby, dokáže poškodit lak vozu.

Vosky a autošampony

Potřebujeme, aby byl šampon účinný a nekompromisní ke špíně co na vašem voze je, ale zároveň nesmí být agresivní k protekčním vrstvám (vosku) na voze. Většina šamponů používaných v mycích linkách nebo samoobslužných boxech je velmi silná a agresivní, proto je lepší se jim vyhnout. Pokud myjete Váš vůz pravidelně a je na voze dostatečná protekce, pak není potřeba používat agresivní šampony. Špínu u pravidelně udržovaného vozu odstraníte velmi snadno. Šampóny, které používáme jsou PH neutrální, obsahují kvalitní přírodní oleje, které lubrikují nečistoty a minimalizují možnost vzniku poškození. Zanechají krásně hladký povrch, který odvádí vodu a usnadňuje také sušení vozu. Nejšetrnější metodou sušení u udržovaného vozu s protekčními vrstvami je tlakový vzduch, tímto vaše vozidlo dosušíme od zbytkové vody.

Nanokosmetiky PIKATEC

Nanokosmetika PIKATEC je speciálně vyvinuta a vyrobena z nanočástic o velikosti do 30nm (nm – nanometr je miliardtina metru), které jsou pomocí vhodného rozpouštědla trvale rozptýleny v kapalném prostředí kosmetické emulze. Tyto pevné částice obsahují oxid křemíku, který zvyšuje odpudivost kapalin na povrchu i odolnost proti mechanickému opotřebení či poškození.

Pro podrobnější vysvětlení jak nanotechnologie funguje, klikněte zde.
Co je Nano kosmetika PIKATEC?

Nano kosmetika PIKATEC je speciálně vyvinuta a vyrobena z nanočástic o velikosti do 30nm (nm – nanometr je miliardtina metru), které jsou pomocí vhodného rozpouštědla trvale rozptýleny v kapalném prostředí kosmetické emulze. Tyto pevné částice obsahují oxid křemíku, který zvyšuje odpudivost kapalin na povrchu i odolnost proti mechanickému opotřebení či poškození.

Vyčištění povrchu

Představte si povrch skla či laku pod mikroskopem. Vypadá jako hornatá krajina. V údolích této krajiny je dlouhodobě usazená špína a prach (Viz. Obrázek. 1).


Obr 1 - Povrch s usazeninami nečistot
Pakliže se jedná o sklo, tak je logicky přes toto i hůře vidět, pakliže se jedná o lak, tak tento zase působí zašle. Je jasné, že toto si neuvědomujete až do doby, kdy vedle znečištěného skla si postavíte i sklo řádně vyčištěné. Zde uvidíte patrný rozdíl.
Kosmetikou PIKATEC, která je určena k čištění, vyčistíte tuto hornatou krajinu (povrch) od usazené špíny a prachu. Provede se to pomocí malých nanočástic, které jsou obsaženy v čisticím prostředku. Tyto malé částice vnikají do všech záhybů povrchu a vyčistí z něho podstatně větší částice prachu či jiných molekul (Viz. Obrázek. 2).

Obr 2 - Vyčištění povrchu nanokosmetikou PIKATEC Takto vyčištěný povrch je připraven na nanesení ochranné politury PIKATEC (Viz. Obrázek. 3).


Nanesení politury (emulze) na povrch

Částice jsou trvale rozptýleny v aplikační emulzi, která se nanese ve velmi tenké vrstvě na ošetřovaný povrch (Viz. Obrázek. 4).Obr 4 - Nanesení aplikační emulze PIKATEC

Nanesení silnější vrstvy je zbytečné, poněvadž se nakonec při rozlešťování setře hadrem a pouze se tím zvyšuje pracnost a spotřeba prostředku.
Po několika minutách se tato vrstva rozleští pomocí hadříku a tím se emulze dostane hluboko do všech nerovností na povrchu (v tomto případě do všech údolí hornaté krajiny). Vrstva, která přečnívá nad vrcholky hor je zbytečná a jednoduše se setře. (Viz. Obrázek. 5).

Obr 5 - Rozleštění aplikační emulze PIKATEC

Po první hodině nanesení

Během prvních okamžiků se suspenze (aplikační emulze) pomalu odpařuje a nanočástice se usazují do konečné, souhlasné polohy. Každý pól této nanočástice se chová polárně, jinými slovy na každém konci je jiný polární náboj. Toto způsobuje, že se částice srovnávají vůči podkladu v jednom směru. Druhý směr (na povrchu) zároveň odpuzuje záporně nabité částice prachu či jiné nežádoucí molekuly.

Konečné vytvrzení

Během následujících 24 hodin suspenze (emulze) definitivně vytěká a na povrchu zůstávají jen srovnané nanočástice, které na povrchu drží pomocí Van der Waalsových a disperzních sil. Povrch tak dosahuje konečné tvrdosti a odolnosti vůči kapalinám (Viz. Obrázek. 6).


Obr 6 - Vytvrzení politury PIKATEC

Právě proto není vhodné nechat vytěkat suspenzi na přímém slunci, poněvadž by rozpouštědla vytěkala dříve, než by se stačily nanočástice srovnat v požadovaném směru a nevznikla by tak požadovaná homogenní krystalická mřížka.
Nanočástice na povrchu vytvoří ochranný neviditelný nanofilm polarizovaných částic, které díky tomu přidávají povrchu kluzné, odpudivé a antiadhezní vlastnosti. Tato neviditelná transparentní vrstva z nano částic (až tisíckrát tenčí, než lidský vlas), tedy jakýsi tvrdý ochranný štít. Vniká do pórů a mikrotrhlin například v laku a chrání tak před dalším poškozením. Vyhlazuje povrch a snižuje tak aerodynamický odpor – jeho následkem se letící předměty od vrstvy lehce odrazí (Viz. Obrázek. 7)Obr 8 - Poškození neošetřeného povrchu letícím předmětem

Obdobně to funguje i s hmyzem, který se dostane do kontaktu s karoserií.
Částice drží pohromadě a jsou tak malé, že se do nich, nebo mezi ně, nemůže dostat žádná podstatně větší částice prachu či jiná molekula, kterou navíc odpuzují. Zároveň jsou částice dostatečně tvrdé a odolávají mechanicky ostatním letícím abrazivním (brusným) částicím, které by jinak při dopadu povrch poškozovaly.
Tato politura na povrchu vydrží až rok (někdy i více) a zajistí povrchu vysoký lesk, ochranu před škrábanci od drobných kamínků a prachu, ochranu před vlivy solí a asfaltu, ochranu před pylem a pryskyřicí ze stromů, ochranu před výkaly ptáků a také důležitou UV ochranu, způsobující blednutí laku.
(Zdroj: www.pikatec.cz)KONTAKTNÍ ÚDAJE

W. Point 365, s.r.o.
Obchodní značka Wash Point
IČO 04403151, DIČ CZ04403151
Telefon +420 601 519 519
info@mycka-liberec.cz
Zásady zpracování osobních údajů

Provozovna: Gen. Svobody 25/108, Liberec, 460 01
Sídlo společnosti: Dělnická 852/4, 460 06, Liberec 6


Otevřeno pondělí - pátek 8:00 - 16:00
Víkendy a svátky po dohodě


Copyright © 2021 W. Point 365, s.r.o., tato stránka používa cookies. Obsah je pouze informativní a nemá smluvní charakter. autokosmetikaprofi.cz nanoceramicprotect.cz